Free shipping from 49€
100 days return
  • Sets
  • arrow-down copy 3 Body & Hair
  • arrow-down copy 3 Skincare
  • arrow-down copy 3 Beard
  • Gifts
navigation copy 2 Menü
Warenkorb
Group
Your shopping cart
Group
empty-box

Dein Warenkorb sieht leer aus

Body & Hair

Take care of your body & hair with products from Störtebekker

★★★★★ (24.683)

Body & Hair

Take care of your body & hair with products from Störtebekker

-10%
BESTSELLER

Solid Shampoo - Trial Set

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€98,91 €88,99
Du sparst €9,92
€98,91 €88,99
You save €9,92
-66%
BESTSELLER

Solid Anti-Dandruff Shampoo - 100g

Highly effective active ingredient formula against dandruff.

€14,99
€14,99
€149,90 / 1 kg

Soap Box

The perfect place for your soap

€12,99
€12,99

Limited Edition: Soap Box 'Treasure' XL Anthracite

The perfect place for your Störtebekker Body Bar - in elegant, dark anthracite

€12,99
€12,99
-9%

Oil-based pomade sample set

Gives thick, dry, or curly hair a natural finish and flexible hold.

€109,95 €99,99
Du sparst €9,96
€109,95 €99,99
You save €9,96
-19%
BESTSELLER

Premium Shower Set - Hair

Solid shampoo and practical storage

Scent: 15 Varianten
€49,95 €39,99
Du sparst €9,96
€49,95 €39,99
You save €9,96
-9%
NEW

Water-based pomade sample kit

Optimal hold and sophisticated shine for fine to normal hair & a natural finish

€109,95 €99,99
Du sparst €9,96
€109,95 €99,99
You save €9,96
-15%
NEW

Hair Booster Set

For a healthy scalp and strong hair care*

€72,95 €62,00
Du sparst €10,95
€72,95 €62,00
You save €10,95
-66%

Sandalwood Body Bar - 120g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€10,99
€10,99
€91,58 / 1 kg
-66%
NEW

Solid Shampoo Sensitive - 100g

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€14,99
€14,99
€149,90 / 1 kg
-24%

Shower Routine Set incl. Day Cream

3 x solid shampoo, practical storage and nourishing day cream

Scent: 15 Varianten
€76,94 €57,74
Du sparst €19,20
€76,94 €57,74
You save €19,20
-5%
NEW

Water-based Pomade Set

Optimal hold and elegant shine for fine to normal hair & a natural finish

€34,99 €32,99
Du sparst €2,00
€34,99 €32,99
You save €2,00
-25%

Shower Routine Set incl. day cream - 3x solid shampoo of your choice

3 x solid shampoo of your choice, practical storage container, and nourishing day cream

€76,99 €57,74
Du sparst €19,25
€76,99 €57,74
You save €19,25
-23%

Premium Shower Set - Hair incl. Scalp Brush

Solid shampoo, perfect lather, and elegant case.

Fragrances: 15 Varianten
€64,98 €49,95
Du sparst €15,03
€64,98 €49,95
You save €15,03

Deodorant Stick Tortuga

The blend of invigorating freshness and spicy depth

€16,99
€16,99
€226,53 / 1 kg

Oil-based pomade

Gives thick, dry, or curly hair a natural finish and flexible hold.

€24,99
€24,99
€199,92 / 1 l
-5%

Oil-based pomade set

Gives thick, dry, or curly hair a natural finish and flexible hold.

€34,99 €32,99
Du sparst €2,00
€34,99 €32,99
You save €2,00
-10%

Premium Shower Set - Hair & Body

Solid shampoo and body bar with matching storage options

Fragrances: 5 Varianten
€49,99 €44,95
Du sparst €5,04
€49,99 €44,95
You save €5,04
-9%
BESTSELLER

Solid Shampoo - Trial Set

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€54,95 €49,99
Du sparst €4,96
€54,95 €49,99
You save €4,96

Nail Set (3-piece)

For clean and well-groomed nails

€49,99
€49,99
-20%

Premium Shower Set - Body

Pure care. Pure scent. Pure masculinity.

€49,99 €39,99
Du sparst €10,00
€49,99 €39,99
You save €10,00
NEW

Water-based pomade

Optimal hold and elegant shine for fine to normal hair & a natural finish

€24,99
€24,99
€199,92 / 1 l
-7%

Men's Essential Set

The essential every man needs

Fragrances: 5 Varianten
€38,99 €35,99
Du sparst €3,00
€38,99 €35,99
You save €3,00
-19%

Men Essential Set - incl. Soap Box

Shampoo, Body Bar & Deodorant incl. Soap Boxes for longer durability

Fragrances: 5 Varianten
€60,95 €48,78
Du sparst €12,17
€60,95 €48,78
You save €12,17
-8%

Pomade - Signature Bundle

Pomade Oil-based & Water-based + Styling Comb

€59,97 €54,99
Du sparst €4,98
€59,97 €54,99
You save €4,98

Crusoe Deodorant Stick

With a wonderful note of citrus & vanilla

€16,99
€16,99
€226,53 / 1 kg
-5%

Rosemary Water & Rosemary Oil Set

The Power Duo for Skin, Hair & Scalp

€35,99 €33,99
Du sparst €2,00
€35,99 €33,99
You save €2,00
-66%

Solid Shampoo Rosemary - 100g

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg

Soap Box

The perfect place for your soap

€10,99
€10,99
-66%

Sandalwood Hand Soap - 100g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€8,99
€8,99
€89,90 / 1 kg
-66%

Crusoe Solid Shampoo - 100g

Cleanses the hair and scalp and has a refreshing effect.

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg

Round Brush

For a healthy scalp and strong hair care

€14,99
€14,99

Sea Salt Spray Sandalwood

As a pre-styler or for the perfect beach look

€24,99
€24,99
€124,95 / 1 l

Rosemary Oil - Hair Care with Organic Rosemary Oil

Tackle hair loss at the root

€18,99
€18,99
€379,80 / 1 l

Hair & Body Wash Sandelholz

One bottle. Hair and body. Thoroughly clean, mildly nourished.

€24,99
€24,99
€49,98 / 1 l
-66%

Solid Shampoo Anti-Greasy Hair

Deep cleansing of hair and scalp.

€14,99
€14,99
€149,90 / 1 kg
-66%

Solid Shampoo Sea Breeze

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg

Deodorant Stick Sea Breeze

Sea breeze scent for a long-lasting fresh experience

€16,99
€16,99
€226,53 / 1 kg

Aloe Vera Deodorant Stick

Aloe Vera scent for a long-lasting fresh experience

€16,99
€16,99
€226,53 / 1 kg

Rosemary water

Balancing treatment for irritated scalp

€16,99
€16,99
€135,92 / 1 l
-20%

Shower Set - 3x solid shampoo of your choice

Solid shampoo and practical storage

€49,99 €39,99
Du sparst €10,00
€49,99 €39,99
You save €10,00
-20%

Premium Shower Set - Body - 3x Body Bar of your choice

Pure care. Pure scent. Pure masculinity.

€49,99 €39,99
Du sparst €10,00
€49,99 €39,99
You save €10,00
-66%
BESTSELLER

Solid Shampoo Tortuga - 100g

Solid shampoo, perfect lather, distinctive fragrance.

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg

Sandalwood Deodorant Stick

Fights odors & has a refreshing effect

€16,99
€16,99
€226,53 / 1 kg

Beard Comb

Shapes every beard - incl. leather case

€9,99
€9,99
-66%

Festive Shampoo Christmas Edition

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg

Beard Comb

Shapes every beard - incl. leather case

€9,99
€9,99
-66%
BESTSELLER

Solid Shampoo Sandalwood

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
-66%

Solid Shampoo Lavender

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
BESTSELLER

Day Cream Sandalwood

Reduces irritation after shaving and cares for the skin

€26,99
€26,99
€539,80 / 1 l
-66%

Solid Shampoo Citrus - 100g

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
-9%
BESTSELLER

Solid Shampoo & Soap Box Set

The perfect place for your festive shampoo

Scent: 15 Varianten
€21,99 €19,99
Du sparst €2,00
€21,99 €19,99
You save €2,00

Sisal Bag

For storing solid shampoo or soap in the shower

€5,99
€5,99
BESTSELLER

Soap Box

The perfect place for your soap

€10,99
€10,99
-66%
BESTSELLER

Solid Shampoo Aloe Vera

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
-66%

Solid Shampoo Coconut

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
-66%
NEW

Solid Shampoo Summer Breeze

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
-66%

Solid Shampoo Fresh Mint

Cleanses the hair & body and has a refreshing effect

€10,99
€10,99
€109,90 / 1 kg
-66%
NEW

Herbal Wood Body Bar - 120g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€10,99
€10,99
€91,58 / 1 kg
-66%

Tortuga Body Bar - 120g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€10,99
€10,99
€91,58 / 1 kg
-66%
NEW

Body Bar Crusoe - 120g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€10,99
€10,99
€91,58 / 1 kg
-66%

Body Bar Sea Breeze - 120g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€10,99
€10,99
€91,58 / 1 kg
-9%

Solid Shampoo & Soap Box Set

The perfect place for your festive shampoo

Scent: 6 Varianten
€21,99 €19,99
Du sparst €2,00
€21,99 €19,99
You save €2,00
-66%
NEW

Aloe Vera Body Bar - 120g

Cleans powerfully. Cares naturally. Smells damn good.

€10,99
€10,99
€91,58 / 1 kg
Wähle Dein Produkt
X